Kaupluste piirkonnas tehtud tellimused E-R kella 15:00-ni, L-P kella 13:00-ni täidame päeva jooksul. Teistes piirkondades viime tellimused kohale E-R-ni.

Aprill, jäär ja karikakar

Aprill, jäär ja karikakar!

Karikakrad sümboliseerivad puhtust, süütust ja rõõmu. Et meil Eestis on aprill karikakarde jaoks pisut varajane, siis osades maades loetakse aprillikuu sünnililleks ka margareetasid – ja kevadeti just neid võibki meie hoovides esimeste tärkajatena täheldada. Vanasti kutsuti karikakraid Inglismaal “päeva silmaks”, kuna karikakra kroonlehed sulgusid öösel nupuks kinni ja avanesid taas oma iluga päeval. Kui suve poole hakkate karikakraid märkama, siis need on ideaalsed lilled kinkimiseks, kui soovite väljendada oma tõelist armastust.

 

Kas teadsite, et karikakar on väidetavalt üks vanimaid lilli maailmas? Teadlased leidsid nendest kividesse raiutud jooniseid, mis pärinesid ajast vähemalt 3000 eKr. Kes teab, kaua nad enne seda juba meie metsaalustel ja põldudel kasvasid.

 

Täpselt nagu ka karikakrad, on jäärad julged, pühendunud, enesekindlad, entusiastlikud ja optimistlikud. Jäära tähtkuju märgib millegi uue ja energilise algust. Selle tähtkuju esindajad on oma loomu poolest julged ning ei ütle ära millestki. Lisaks saavad nad hakkama ükskõik millise väljakutsega. Nende elud on täidetud soojuse, liikuvuse ja uute kohtumistega. Seega võime siinkohal tõmmata paralleeli karikakarde ning jäärade sitkuse ja tahtmise juurde.

 

Kuna aprillis karikakraid leida on veel raske, siis sobib aprillis sündinud jääradele ideaalse lillena kinkimiseks ka gerbera! Gerberate värvi, suuruse ja õielehe kuju valik on suur ja lai. Igaühele midagi!