Kaupluste piirkonnas tehtud tellimused E-R kella 15:00-ni, L-P kella 13:00-ni täidame päeva jooksul. Teistes piirkondades viime tellimused kohale E-R-ni.

Märts, kalad ja nartsiss

Märts, kalad ja nartsissid

Nartsissid on kevade kollased trompetid” – Richard L. Ratliff

Kevad on teadupärast aeg, mil kõik tärkab. Sarnaselt tulbile on ka nartsiss üks esimesi kevadlilli, mida poodidel peale talve silmama hakkame. Nartsissid kannavad endas taassünni ning uute alguste sõnumit. Oma õrna olekuga, on ta tegelikult palju rohkemat, kui esmapilgul välja näitab.

Niisamuti on ka märtsis sündinud kaladega – nad on teadlikud, pühendunud, lahked, rõõmsameelsed ja rahuliku meelelaadiga. Kalad on tuntud oma kaastundliku, intuitiivse, loova ja lojaalse loomuse poolest. Nad on hoolivad ja alati usaldusväärsed. Kalad on suurepärased sõbrad ja nad ei anna ealeski kergelt alla.

Nartsissid on oma nime saanud Kreeka jumalalt Narkissoselt, kes suri imetledes oma peegelpilti veest. Ojakallas olla olnud paksult nartsisse täis ning nii nad ka oma nime said.

Nartsissid sümboliseerivad loovust, uuenemist, inspiratsiooni, andestust ja lootust. Nartsisse on olemas paljudes eri toonides – kollane, valge, roosa, roheline, kreem jne, Kõige levinumaks nartsissivärviks on siiski kollane, mis sümboliseerib kevade saabumist ning taassündi. Kohe, kui talv on ulatanud käe kevadele, pistab kollane nartsiss oma trompetikujulised õied päikese poole. Seetõttu seostatakse nartsisse ka tugevuse, takistusest võitusaamise ning edu saavutamisega. Valged nartsissid oma haprate kroonlehtedega sümboliseerivad puhtust. Oranžid nartsissid kannavad endas elujõu, entusiasm ning rõõmu sõnumit.

Nartsissid on laia kultuurilise tähendusega lilled. Keskaegses Euroopas arvati näiteks, et justkui rippus oleva nartsissi vaatamine toob surma. Samas Hiinas esindab nartsiss jällegi õnne. Arvatakse, et nartsiss toob esile positiivseid sündmuseid ja uudiseid, sestap kasutatakse seda sageli Hiina uue aasta sümbolina. Ka Jaapanis sümboliseerib nartsiss õnne ja rõõmu. Prantsusmaal on nartsiss hoopis lootuse märgiks. Walesis usutakse, et esimene inimene, kes kevadel looduses nartsisse märkab, saab suure õnnistuse osaliseks. Nartsissid on ka märtsi sünnililled ning sümboliseerivad 10ndat pulma-aastapäeva.

Nartsiss on ideaalne lil, mida kellelegi kinkida! Nad on elujõulised, kaunid ning rõõmsameelsed. Kui keegi on haige, siis on nartsissid just õiged lilled, mis kannavad endaga ühes sõnumit “head paranemist”. Samuti on sobilik kinkida nartsisse uue ilmakodaniku sünni puhul.

Enne kui nartsissid vaasi panete, siis on soovitav lõigata nende varred 1 cm lühemaks, et lill saaks värsket vett. Soovitav on teha seda kinnastega, sest nartsissivartest väljuv mahl on mürgine ning võib esile kutsuda nahal allergilist löövet. Vaasi peaks laskma külma vett.

Nartsiss – märtsi sünnikuu lill sobib suurepäraselt ustavale ja elavale inimesele.