mida lilled tähendavad

Mida lilled ja nende värvid tähendavad?

 

“Nii nagu tants, räägivad ka lilled oma lugu. On see siis väga värvikas või lihtne, igatahes on see erakordne.” – Manôu ten Asbroek

Vahel tahaks justkui öelda midagi, aga sõnadest jääb väheks – siin tulevad appi lilled. Lilled kõnelevad omas keeles. Iga lill sümboliseerib erinevaid tundeid ja emotsioone. Toome teieni suure valiku lilli ning nende tähendusi.

 

Lõikelill tulp

Tulbid on alati kindlapeale minek, eriti, kui ei tea millist lille võtta ja millist jätta. Nad pole romantikast ülevoolavad, liiga suured või väikesed, vaid lihtsalt ideaalsed ning peavad vaasis kaua vastu. Tulp kannab endas sõnumit graatsilisusest ja elegantsusest, väljendades seejuures siiski ka armastust ja tunnustust, sõprust ja tänulikkust. Ning on lihtsalt äraütlemata ilusad kevadlilled! Nagu ka roosi puhul, on erinevat värvi tulbil ka erinev tähendus.

Roosa tulp sümboliseerib hoolitsust.

Punane tulp on justkui loodud armastuse avaldamiseks.

Valgete tulpidega tasub paluda andestust.

Kollane väljendab lootusetult armumist.

 

Lõikelill nelk L009_1

Nelk sümboliseerib tänutunnet, puhtust, uhkust, süütust ja imetlust, ühtlasi ka armastust. Nelke peetakse Jumala lilledeks. Lähtudes ladinakeelsest nimest “Dianthus”, ühendab see endas kaht sõna: “Dios”, mis tähendab Jumalat ja “anthos”, mis tähistab lille. Kreeka keeles kutsutakse nelki aga taevaseks lilleks. Nad on haprad ja imelised!

Valged nelgid viitavad puhtale armastusele ja õnnele.

Helepunane sümboliseerib imetlust, tumepunane aga sügavat armastust ja kiindumust.

Lillad nelgid tähendavad kapriissust.

Roosad nelgid kannavad endas aga suurimat tähendust. Legend räägib, et need ilmusid esmakordselt Neitsi Maarja pisarates, saades nii ema lakkamatu armastuse sümboliks.

 

Krüsanteem L001

Krüsanteemide ajalugu ulatub 15ndasse sajandisse ning Vana-Kreekasse, kus sõna “Chrysanhemion” moodustus kahest eraldi sõnast: “chrysos”, mis tähendab kuldset (krüsanteemide algupärane värv) ja “anhemion”, mis tähendab lille. Nii kutsutigi teda alguses ka mujal maailmas kuldseks lilleks. Veidi karikakra moodi lilled, mida tänapäeval leidub paljudes erinevates värvides kannavad endas selget sõnumit sõprusest, optimismist ja rõõmust. Krüsanteemis arvatakse peituvat igavese elu võti. Usutakse, et krüsanteemi tuppa toomine toob hoopis ebaõnne, sest neid kasutatakse väga palju matuste puhul. See on aga vale arusaam. Erinevad Euroopa feng shui teadlased soovitavad koju just rõõmu ja optimismi toomiseks panna vaasi krüsanteemid.

 

Nartsiss

Nartsiss sümboliseerib sõprust, uusi algusi, igavest elu, usku, inspiratsiooni, lõpmatut armastust, loomingulisust ning imetlust olles seega praktiliselt kevade sünonüümiks.

 

Anemoon sümboliseerib ootusärevust, uut algust, oma kallite meelespidamist. Neid on sobilik kinkida sünni ja pulmade, aga ka matuste puhul, sest kannavad endas sõnumit meelespidamisest. Anemoonid toovad õnne ja kaitsevad väidetavalt ka kurja eest. Usutakse, et kui anemoon oma kroonlehed kokku tõmbab ja sulgeb, siis tähendab see seda, et vihma hakkab sadama. Legendi kohaselt on anemoonid seotud maagiliste haldjatega, kes magavad tema õie sees peale päikese loojumist. Kreeka keeles tähendab anemoon aga “tuule tütart”

 

Liilia L006

Liiliate kroonlehed (eriti valge liilia) kannavad endas puhtuse ja ilu sõnumit. Liilial on oluline roll just mütoloogias. Usuti, et liilia õis võrsus jumalate kuninganna Hera piimast. Valged liiliad sümboliseerivad kasinust ja voorust. Roosad liiliad aga rikkust ja õitsengut. Tihtilugu kingitakse liiliaid ka pühendumuse märgiks just 30ndal pulma- aastapäeval.

Liiliaid viiakse aga ka matustele, sest usutakse, et nende valged kelukesetaolised õied sümboliseerivad lahkunute hingede vabaks laskmist.

 

Inkaliilia L008

Inkaliilia sümboliseerib sõprust, kiindumust, rahu, lootust ja puhtust. Sageli tuntakse inkaliiliaid ka Peruu liiliate nime all. Nende lehed pöörduvad varrest võrsudes tagurpidi nii, et piltlikult öeldes lehe põhi jääb hoopis ülespoole. Usutakse, et kuna inkaliilia sümboliseerib sõprust, siis kaardus ja sageli ka krussis lehed iseloomustavad sõpruse keerdkäike ja sõprussideme tugevnemist. Inkaliiliate õied aga meenutavad grammofoni toru. Anne Murray on inkaliiliate õisi kirjeldanud nii: “Nende õied annavad tunde, justkui tõmbaks selga oma kõige ilusama õhtukleidi ning saadaks öö tantsides hommikusse…” Vaid mõni oksake inkaliiliat moodustab juba rikkaliku ning elegantse kimbu.

 

Preeriakell L002

Preeriakell või ka preeriaroos sümboliseerib loodust ja ilu, tänulikkust ja tunnustust. Texase ja Mehhiko ning Põhja-Ameerika metslilledest põlvnevad preeriakellad sarnanevad sõltuvalt oma õiekujust veidi tulpidele, pojengidele, roosidele või moonidele. Preeriakellad on ideaalsed lilled, mida kinkida oma armsamale, või kellelegi tänulikkuse väljendamiseks, tunnustuseks või andeks palumiseks. Ühtlasi on nad väga populaarsed

 

Hortensia lõikelill

Hortensia kannab enda rikkalikes õites peamiselt tänulikkuse sõnumit. Lisaks on temasse kätketud ka siirus ja südamlikkus. Hortensiaid peetakse ka 4nda pulma-aastapäeva lilleks, tähistades kestvat armuõnne ja ilu ühisel eluteel. Esmakordselt Jaapanis avastatud nimi “hydrangea” pärineb kreeka keelest “hydor”, mis tähendab vett, ja “angos”, mis tähendab purki või anumat. See tähendab laias laastus “veetünn”, viidates hortensiate vajadusele rohke vee järele. Oma tugevate varte ja pitsiliste, tähekujuliste õitega on hortensia tõeliselt kuninglik ja kauakestev lill. Nende värvused on peamiselt valge, sinine, lilla, roosa ja rohekas.

 

Päevalill või ka päikeselill sümboliseerib jumaldamist, lojaalsust, ettenägelikkust. Oma suurte õitega meenutab ta oma nimeandjat päikest ning toob rõõmu ka kõige sombusemal päeval.

Päevalille nimi tuleneb sellest, et lillel on kombeks end “näoga” päikese poole pöörata. Ka kreeka keeles ühendab “helios”, mis tähendab päikest ja “anthos”, mis tähendab lille taime kokku päikese lilleks ehk Helianthuseks. Ükski lill ei suuda tõsta tuju ja meeleolu nii nagu teeb seda päevalill. Nad on säravad ja rõõmsad ning sama soojad kui suvepäike.

 

Iiris

Iirise kroonlehed tähistavad usku, valgust ja tarkust. Iirist kutsutakse ka “vikerkaare sõnumite toojaks”, sest mütoloogia kohaselt lõi vikerkaare jumalanna Iris ta taeva ja maa vaheliseks lüliks, andes lillele ka oma nime. Lilla iirised sümboliseerivad kuninglikkust ja tarkust. Kollased iirised sümboliseerivad kirge. Sinised iirised sümboliseerivad usku ja lootust. Valged iirised sümboliseerivad puhtust.

 

Pojengid on tuntud kui rikkuse ja au lill. Oma lopsakate, täidlaste, ümarate õitega sümboliseerivad pojengid romantikat ja õitsengut ning neid peetakse hea õnne ja õnneliku abielu märgiks. Pojengid on tänapäeval ka ühed eelstatumad pulmalilled ühes preeriakellade, eukalüpti ja roosidega.

 

Gerbera L005

Gerbera suurtel õitel on mitmeid tähendusi, kuid kõik kokku viitavad siiski ühele – õnnele. Keldid uskusid, et gerbera vähendab igapäevaelu muresid ja stressi. Gerberad pole kindlasti kahetsuslilled, vaid nad tähistavad elu!

Oranži värvi gerberad tähistavad päikesepaistet.

Punast värvi gerberad tähistavad armumist.

Valged gerberad on puhtuse või süütuse sümboliks.

Roosad gerberad kannavad endas sõnumit imetlusest, jumaldamisest või kõrgest lugupidamisest.

Kollane väljendab aga rõõmsameelsusust.

 

Punane roos L019

Ja viimaks – roos! Roose seostatakse kõige sagedamini armastuse ja romantikaga. Roosi peetakse tasakaalu sümboliks. See väljendab lubadust, uusi algusi ja lootust. Selle okkad tähistavad kaitset, füüsilisust, kaotust, mõtlematust.

Punased roosid on levinud valik, sest tähendavad loomulikult armastust ning on tuntud kui romantika, armastuse, julguse ja kirglikkuse sümbol.

Valged roosid sümboliseerivad täiuslikkust, ausust ning vaikust, saladusi ja lootusi.

Roosad roosid oma erinevate varjunditega sümboliseerivad pehmust ja tänulikkust.

Kollane roos kannab endas sõnumit sõprusest, ustavusest ja vabadusest.

Kreemikad roosid sümboliseerivad lugupidamist, tänulikkust ja sümpaatiat.

Tutvuge kõikide Rikets Lilled lõikelilledega.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Lisa kingitus või kaart
0