Pulmalilled

Milliseid lilli kinkida pulmadeks?

Kui paljud meist on olnud olukorras, kus seisad lillepoes, õigeks ajaks pulmapeole jõudmise mõte kuklas ja pea justkui tühi? Usun, et see protsent on suur.

Milliseid lilli kinkida pruutpaarile? Kas see värv sobib nende pulma? Mis on sobilik ning mida kindlasti kinkida ei tohi?

Parem on kohe unustada variant ’’Laseks ühe kimbu teha’’. Selleks on mitu põhjust:

 1. Kõige tähtsam kimp pulmas on pruudikimp – ei ole meeldiv, kui sellele kimbule lisandub konkurent;
 2. Lilleneiudel on keeruline kimpudele sobivaid vaase leida ja lilli vette lõigata – lõikelilli saab edukalt pista erinevatesse anumatesse, vajadusel omavahel kokku sobitada ja vastavalt vajadusele lühemaks lõigata;
 3. Viimastel aastatel on populaarseks muutunud kingitud lõikelilledest lauaseadete tegemine pulmas – tavaliselt on vajalik informatsioon eelnevalt pruutpaari poolt külalistele edastatud (millist lille ja mis tooni soovitakse), aga igaks juhuks võiks sellise olukorraga arvestada ka siis, kui midagi eelnevalt mainitud ei ole.
 4. Lõikelilli on lihtsam transportida, eriti kui need on pikema varrega – lihtsam ka lilleneiul süles hoida.

Mis värvi lilli valida?

Traditsiooniliselt sümboliseerib punane värv armastust, roosa õrnust ja naiselikkust ning valge puhtust, värskust ja rahu. Valgete lillede puhul võib esineda ka vastuolusid – kasutatakse neid siiski palju ka matustel. Seetõttu võib natuke kindlam olla kinkida kreemikat tooni lille. Praegu ongi moes rohkem pastelsed toonid.

Millist lõikelille kinkida?

Kõige traditsioonilisem pulmalill on roos. Valides selle, lase kindlasti lilleseadjal okkad eemaldada, muidu võib juhtuda, et okas jääb pruudi või lilleneiu kleidi külge kinni ja teeb selle katki. Tihti kingitakse veel pojenge, kobarroose, liiliaid, preeriakellasid või hooajalisi lilli (karikakrad, rukkililled jm).

Ostes pulma lilli, tuleks kindlasti seda floristile mainida, et ta saaks lilled sobilikult ära pakkida. Võib küll tunduda tüütu, et tahetakse paberit ja mingit niisket salvrätikut lillele ümber panna, aga see kõik on vajalik, et lilled võimalikult kaua pruutpaarile silmailu pakuks. Paber kaitseb nii kuuma kui külma eest.

Pulma minnes soovitame teha võimalikult palju eeltööd – mis värvid ja lilled on pruutpaari lemmik? Millistes toonides toimub pulmapidu? Kui ise on ikkagi raskusi otsusele jõudmisel, siis küsi abi floristilt- nad oskavad oma pikkade kogemuste pagasis kindlasti abi pakkuda.

Pildi autor: @hannaodrasphotograpy

 


                  
Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Lisa kingitus või kaart
0