Pulmakimbud

Pulmatrendid 2020

Pulmade planeerimine aastaks 2020 käib juba täies hoos ning aeg on hakata mõtlema lilleseadete peale.

Viimaste aastate populaarsed pastelsed ja looduslikud toonid ei ole veel kuskile kadunud. Endiselt kasutatakse ohtralt nii eukalüpti kui kreemikaid roose ja pojenge, küll aga lisandub tulevaks hooajaks seadetesse tugevama aktsendiga lilli: näiteks hortensia, lauk (allium), lupiin jms.

Ruumikujundamisel on esile kerkinud seaded, mis tekitavad pulmakohas külluse ja rikastumise tunde. Järjest rohkem keskendutakse seadetele, mis täidavad korralikult ruumi. 2020. aasta tendents on laest põrandani rippuvad seaded, mis tekitavad külalistes üleküllusliku ja intiimse tunde, justkui istuksid nad ronitaimedega kaetud pergolas.
Pulmasaalis olevatel kappidel ja laudadel, mis asuvad ruumi äärtes, kasutatakse järjest rohkem suuri ja värvilisi lilli, mis katavad terve mööblitüki. Tugevate õitega lillede vahel kasutatakse rippuvaid taimi, et tekitada taas mulje, et lilled liiguvad põrandani.

Pruudikimbud on muutunud tagasihoidlikuks ja õrnemaks. Enam ei ole moes teha kimpe paarist õiest ja rohkest rohelisest ning eukalüptist, mis ulatuvad kogu pruutkleidi laiusesse. Parim näide moes olevast pruudikimbust on Sussexi hertsoginna Meghan, kelle pulmakimbus olid valged ja väga tagasihoidlikud lilled nagu astilbe, meelespea, astrantia ja piibeleht. Kogu tähelepanu suunatakse pruutkleidile ning pruudikimp on väike ja tagasihoidlik aksessuaar, mis võib koosneda näiteks mõnest lumivalgest roosist ja kobarroosist.

Kui varasemalt on paljud pruudid kandnud ka pärga, siis nüüd on tekkinud pärja asemele uus ja huvitav lahendus – lilled soengus. Üksikuid väikeseid õisi (näiteks kipslille), lisatakse juustesse õrnalt üle terve soengu. Kaugelt vaadates võib see pärlitena välja paista.

Lauaseadetes on endiselt moes väikesed klaasvaasid, kuhu sisse saab panna üksiku õie. Küll aga, kui paar aastat on laudadel palju kasutatud tagasihoidlike lilli, siis nüüd on suund muutunud silmapaistvamaks. Lauad kaunistatakse tugevat tooni suurte õitega ning lisatakse õrn valgus- näiteks teeküünlad jalaga klaasides.

Kuulsust on kogunud ka lilleseinad. Mõned aastad tagasi kerkisid sisehaljastusse taimeseinad, mille eesmärk oli muuta muidu betoonseintest tehtud kontor looduslähedasemaks. Pulmadesse on see suund edasi kandunud, aga natuke uhkemal moel – taimed on asendunud lilleõitega. Selline luksuslik lahendus on suurepärane taust kas tseremooniale või näiteks fotoseinaks. Lilleseinale saab lisada ka personaalseid sõnumeid, näiteks pruutpaari nimed.

Seoses taaskasutuse ja rohelisema eluviisi esile kerkimisega, on leitud hea lahendus ka pulmalillede ära kasutamiseks. Lilled pakitakse külalistele kaasa! Alati on kahju pulmaseadeid lihtsalt ära visata, miks siis mitte rõõmustada külalisi ja kinkida neile peo lõpus lilled? See aitab pulmapeo emotsiooni veel pikemalt külalistel meeles pidada. Kindlasti palu taaskord abi floristilt, kes aitab lilled pakkida ja mõned õpetussõnad ka külalistele kaasa anda.

Trendid muutuvad aastast-aastasse ning uuendused on alati tere tulnud. Järgmisel hooajal näemegi suuremat muutust justnimelt aktsent lillede näol – varem tagasihoidikud kreemjad ja pastelsed toonid ruumikujunduses on muutumas sügavateks metsamarjade värvideks. Samas alati esikohal olnud pruudikimp on muutunud tagasihoidlikuks aksessuaariks. Lillede võlu seisneb selles, et nendega saab leida imelisi uusi ja omanäolisi lahendusi – mitte kunagi ei saa korrata täpselt seda, mis varem kuskil pildi peal nähtud.
Ideenurk: suurepärane kingitus külalistele on kauakestev ehk uinuv roos. Tegemist on päris roosiga, mille värskus kestab kuni aasta, aga on dekoratiivne ka hiljemgi. Uinuvaid roose leidub erinevates värvides ning kingituse värvi saab kokku viia ka pulmavärviga. Roosi võib kinkida näiteks klaasis, kuhu peale graveeritud pulmakuupäev ja pruutpaari nimed.