Isadepäeval isaga teha võib kõike!

Isa on lapse kõige esimene ja suurim superkangelane!

Taas on kätte jõudmas see päev aastas, mil tähistame oma võrratuid isasid ning vahvaid vanaisasid. Vahel ka kasuisasid, onusid, vanemaid vendasid ning kõiki teisi, kes vahel meid veidikene kasvatada aitavad. 

Isa ei ole ankur, kes meid tormis paigal hoiab, ega ka mitte paat, kes meid kohale viib, vaid majakas, mis näitab teed.

 

Mida aga isadepäeval ühiselt koos ette võtta?

Oleme omalt poolt kirja pannud hulga tegevusi, mille pealt saate spikerdada ning seejärel üheskoos kvaliteetaega veeta. 

 1. Uurige oma sugupuud

  Oma vanavanemate, nende emade-isade ja seejärel nende uurimine on üks huvitavamaid ning ka õpetlikumaid koos aja veetmise võimalusi. Mitte ainult ei ole teil tore, vaid saate ka teada üha rohkem oma suguvõsa kohta. Ning uskuge meid, iga inimese juurde käivad alati ka toredad meenutuslood. Joonistage oma sugupuu üles ka paberile, et hiljem taas vaadata ning meenutada. Sugupuu uurimine on üks viis kuidas olla rohkem ühenduses oma perekonna mineviku ning olevikuga, et seda väärtust ning teadmisi kanda edasi ka tulevikku.

 2. Pange koos kokku puzzlesid

  Ei tea mida isale või vanaisale kinkida? Üks hea, mitmesaja osaline, tervet või mitut päeva hõlmav ühine puzzle kokkupanek ei ole mitte ainult hea kink, vaid ka ideaalne koos ajaveetmise võimalus. Kingituse erilisemaks muutmiseks, tellige oma perefotoga puzzle. 

 3. Planeerige koos minipuhkus

  Isadepäev on alati novembri teine pühapäev! Planeerige toredaks koos ajaveetmiseks terve päev või suisa nädalavahetus! Alati ei pea minipuhkuseks kaugele minemagi – ka oma kodukant on tihtilugu avastamist väärt. Avastage uusi kohti mööda Eestimaad sõites või viige isad-vanaisad kaunitesse väikelinnadesse. 

 4. Lauamängud – alati kaasahaaravad!

  Lauamängud on haaranud meid erinevas vanuses, erinevas eluetapis, erinevatel koosviibimistel alati. Neis peitub võlu siduda inimesi, tekitada elevust, panna proovile ning pakkuda lihtsalt lõbusat ajaveetmist. Mäletate veel Tsirkust, Aliast või Monopoly? Aeg on vanad lauamängud üles otsida ning tolm pealt pühkida või minna ja osta kingiks uus! Lauamängude valik on meeletult suur ning sobiva mängu leiab igale vanusele. 

 5. Küpsetage koos õhtusöök

  Köögis juhtub alati! Üks kahest kas söök tuleb imemaitsev või läheb tegemine nõndavõrd untsu, et ajab ennastki naerma. Igatahes on see tore ajaveetmine, milles saavad kaasa lüüa nii suuremad kui väiksemad ning see, mis välja tuleb on sedavõrd maitsvam, kuis seda on valmistatud üheskoos. 

 6. Planeerige filmiõhtu

  Kui lauamängud mängitud ning söögid söödud, on paras aeg võtta ette üks mõnus filmiõhtu või suisa -maraton. Uurige vaikselt juba varem, mis on isa lemmik film või kas talle meeldiks rohkem dokumentaalid või komöödiad. Valmistage kausitäis näkse, pange tuled kustu ning kodukino võib alata! 

 7. Planeerige piknik, aga siseruumides

  Eesti ilm ei ole isadepäeval enam kuigi soe. Vahel sajab lörtsi, vahel lund, vahel möirgab kõva sügistorm, aga vahel on ka imeilus päikesepaiste. Kui väljas ilm ei luba, korraldage mõnus ja meeldejääv piknik hoopis siseruumides. Pange maha tekk, katke snäkilaud, pange valmis toidud, taustaks mõnus muusika ja tore koosveedetud aeg ongi garanteeritud!

 8. Virtuaalne reis? Tänapäeval täiesti võimalik!

  Kui Eestis on kõik kohad mitmel korral risti-põiki läbi käidud, aga välismaale ei jõua, siis on tänapäeval võimalik ühendada filmiõhtu virtuaalse tuuri või suisa reisiga! Erinevad ettevõtted on hakanud pakkuma võimalust näha maailma läbi nende enda kaamerasilma ning giidide. Hea võimalus, kuidas ühel õhtul külastada Colosseumit, suunduda Eiffeli torni, vaadata näitust Guggenheimis ning piiluda Harry Potteri filmimaailma saladustesse läbi ekraani kodust lahkumata. 

 9. Ehitage elutoas onn 

  Mäletate kui tore oli lapsepõlves ehitada diivanipatjadest onni, tugitoolide vahele telke ning sisustada need hubasteks magamispaikadeks, kust ei tahtnud ealeski lahkuda ning mida oli lausa kurb õhtul kokku panna kui kätte oli jõudmas magamise aeg? Kes keelab peale pikniku või filmiõhtut taas seda kõike teha! Ainult et nüüd, ööbige ka oma imepärastes onnides! Hea viis, kuidas tuua veidi lapsikust, aga kindlasti kordades rõõmu kogu õhtusse. 

 10. Kuulake vana head muusikat

  Võtke lahti Youtube või Spotify ning hakake aga kuulama oma isade ning vanaisade noorusaja lemmikuid palasid. Mitte ainult ei pruugi te iseendalegi uusi lemmikuid leida võib vahel vana ja hea panna nõksuma nii mõnegi puusa. Ning uskuge meid, nende lemmiklugudega on seotud alati ka mõni hea lugu, mida siis mõnuga kuulata ja talletada.

Loodame, et siit nimekirjast leiab endale igaüks midagi. Sageli ei peagi kingid ja plaanid olema suured, vaid loeb mõte ning ühine ajaveetmine! 
Mida aga kirjutada isadepäeva kaardile? Loe meie mõtteid juba SIIT!

 

 

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostmist
0