Kaupluste piirkonnas tehtud tellimused E-R kella 15:00-ni, L-P kella 13:00-ni täidame päeva jooksul. Teistes piirkondades viime tellimused kohale E-R-ni.

Kaljukits ja nelk

Jaanuar, Kaljukits ja nelk

Armastus, lummus ja vastupidavus on märksõnad, mida kannavad endas nii nelgid kui kaljukitsed. Täpselt nagu Kaljukits, on ka nelgid visad hinged, kuna nad püsivad vaasis värsked nädalaid!

Nelgid on teie mitmekülgsuse sümboliks! Võid tunduda teiste tähemärkide jaoks salapärase ja vahel ka riiakana, kuid need kes on sinu inimesed, teavad tõelist Kaljukitse! Ja aasta esimene kuu on karge Jaanuar. Aeg, mil jõulud on läbi ning hetkevõlus olemine on mõnus rahu.

Nelk sümboliseerib tänutunnet, puhtust, uhkust, süütust ja imetlust, ühtlasi ka armastust. Neid peetakse Jumala lilledeks. Selle kohta, kuidas nelk oma nime sai, on mitu teooriat. Mõned usuvad, et see pärineb kroonimisest kui tegevusest, sest nelke kasutati Kreekas tseremooniatel kantud kroonidel. Lähtudes ladinakeelsest nimest “Dianthus”, ühendab see endas kaht sõna: “Dios”, mis tähendab Jumalat ja “anthos”, mis tähistab lille. Kreeka keeles kutsutakse nelki aga taevaseks lilleks. Nad on haprad ja imelised!

Valged nelgid viitavad puhtale armastusele ja õnnele.
Helepunane sümboliseerib imetlust, tumepunane aga sügavat armastust ja kiindumust.
Lillad nelgid tähendavad kapriissust.
Roosad nelgid kannavad endas aga suurimat tähendust. Legend räägib, et need ilmusid esmakordselt Neitsi Maarja pisarates, saades nii ema lakkamatu armastuse sümboliks.
Kollased nelgid sümboliseerivad pettumust või tagasilükkamist.

Fakte nelkidest:
Nelk on jaanuari sünnilill
Nelke kingitakse 1. aastapäeval armastuse ja pühendumuse märgiks.
Nelgid on Hispaania ja Sloveenia rahvuslill.