Mida vanavanematega koos toredat ette võtta?

Käes ongi meie vanaisade ja vanaemade oma päev – vanavanematepäev!

Septembri teine pühapäev on juba parasjagu karge, aga veel meeldivalt suvine. Päike tõuseb tasakesi ja kohvilõhn tuleb tasa köögist. Kõlab nagu tavaline nädalavahetus, aga oh ei! Täna on meie vanavanematepäev!

Vanavanemad on meie eludes omajagu õpetajad, parajalt palju suunajad, kahtlemata aga meie parimad hoidjad ja tõelised sõbrad. Kui ema kodus kolmandat jäätist enam süüa ei luba, siis võite vabalt oma murega vanavanemate poole pöörduda – uskuge, töötab alati.

Kuidas aga vanavanematepäeva tähistada?

Vanavanemad on kindlasti õnnelikud, kui võtate koogi ja väikese lillekimbu ning lähete neile lihtsalt külla. Me isegi hakkasime mõtlema, et millega oma vanavanemaid sel aastal üllatada. Paneme kirja mõned asjad, millega meie oma kalleid üllatada plaanime.

 

I Jalutage looduses

Loodus on praegu imeline! Õrnalt jahe, samas soe. Kastepärleid helgib igal lehel ja oksal. Päikesekiired paitavad veel põski läbi puudelatvade. Meri kohiseb tasa ja tuul tantsib oma tantsu. Väike jalutuskäik metsatukas, mere ääres, lilleaasal või matkarajal kõlab alati hea mõttena. Sõõm värsket õhku ja hea tuju on garanteeritud!

 

II Uitage vanalinnas

Vanalinn ei väsi üllatamast! Neis vanades, väärikates linnamüürides on peidus nii palju müstikat, saladuslikkust ja ajalugu. Lood, mis kunagi on seal juhtunud, inimesed kes on seal tegutsenud ja kohad, mida on juba loendamatu kord on külastatud – alati on mida avastada.

 

III Külastage kohvikut

Kindlasti mäletate lapsepõlvest, kuidas vanaema-vanaisa viisid teid kohvikusse kooki sööma? Meiegi teame seda väga hästi. Mida aeg edasi, seda enam tekib meile imeliselt toredaid väikesi kohvikuid ning mainimata ei saa ka jätta juba klassikalisi kohti. Juhul, kui otsustate minna täna vanavanematega vanalinna, siis minge jooge pärast tassike teed ja sööge üks magus amps mõnes toredas vanalinna kohvikus.

 

IV Viige vanavanemad kinno

Kas teie vanavanemad on kinos käinud? Kinolinal jookseb palju vahvaid filme, mis teleriekraanidel ei pruugigi nii häid efekte anda. Vanavanemad tulevad tavaliselt kinno suurima heameelega ning söövad veel karbi popcorni kaubapeale.

 

V Veetke koos aega vanu albumeid vaadates

Vanavanematel on palju teadmisi ja mälestusi. Vanu perekonna albumeid sirvides on neil alati pea iga pildi kohta rääkida mõni tore lugu. Uurige oma pere ajaloo kohta, tutvuge vanavanemate lapsepõlve ja nooruse aegadega. Talletage neid lugusid, mida pärandatakse põlvest-põlve.

 

VI Külastage mõnd muuseumi

Mis paneb teie vanavanematel simad särama? Eesti on vingeid muuseume täis, kus tihtilugu avastada on pea terve päeva jagu. Loodusloomuuseum, ajaloomuuseum meremuuseum, politseimuuseum, maantemuuseum – kõigile leidub midagi. Võtke ette vahva ajaloohõnguline retk mõnda muuseumisse ning uskuge, vanavanematel on teile nii mõndagi pajatada.

 

VII Tehke koos sügisesi aiatöid

Tihti elavad meie vanavanemad hoopis maal ning sügise hakul tuleb ette võtta ka terve nimekirja jagu aiatöid. Vanavanematel on hea meel, kui noored tragid neile appi lähevad. Riisuge, niitke, rohige, laduge puuriita, koristage või tehke niisama koos lõket. Külastage meie aiandit Pagavere talus, Vana-Aespa külas, et soetada kauneid sügisesi aialilli, püsikuid või muid aiatarbeid. Peale ühist külaskäiku aiandis, võite anda oma aedadele sügisese ilme.

 

Loodame, et leiate siit nimekirjast ehk midagi, mis teie tänasele päevale erilisi tegevusi juurde annab. Vanavanemad on meie eludes olulised inimesed, nende teadmised on kulda väärt ning lood alati toredad kuulata.

 

Imeilusat vanavanemate päeva kõigile vanavanematele ka Riketsi perekonna poolt! Hoiame ja armastame teid!

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Lisa kingitus või kaart
0