Kaupluste piirkonnas tehtud tellimused E-R kella 15:00-ni, L-P kella 13:00-ni täidame päeva jooksul. Teistes piirkondades viime tellimused kohale E-R-ni.

Veebruar, veevalaja ning priimulad ja iirised

Veebruar, veevalaja ning priimulad ja iirised

Vaatamata sellele, et Veevalajad on seotud veega, on nad tegelikult seotud õhu elemendiga ehk õhumärgid. Veevalaja kannab endas armastust vabaduse vastu. Selles tähtkujus sündinud inimesed on ujedad ning vaiksed, samas ei ole neile võõras ka energilisus. Tegemist on inimestega, kelle hea loomus tahab alati kõiki teisi aidata! Selle tähtkuju esindajad näevad maailma kui kohta, mis on alati võimalusi täis. Vaatamata õhu elemendile on veevalajatel tugev seotus sinise värviga, mis annab neile sidususe jõgede, järvede, allikate ja merega.

Tagasihoidlikus, ustavus ja rahu on märksõnad, mida kannavad endas nii Veevalaja tähtkujus sündinud inimesed kui ka veebruri sünnililled priimulad ning iirised.

Iirise kroonlehed tähistavad usku, valgust ja tarkust. Iirist kutsutakse ka “vikerkaare sõnumite toojaks”, sest mütoloogia kohaselt lõi vikerkaare jumalanna Iris ta taeva ja maa vaheliseks lüliks, andes lillele ka oma nime.

Lilla iirised sümboliseerivad kuninglikkust ja tarkust.
Kollased iirised sümboliseerivad kirge.
Sinised iirised sümboliseerivad usku ja lootust.
Valged iirised sümboliseerivad puhtust.

Sõna “priimula” pärineb ladinakeelsest sõnast “primus”. See tähendab “esimene”, mis on ka omamoodi õigustatud, sest priimulad õitsevad alati varakevadel. Selle etümoloogia tõttu peetakse priimulaõisi sageli nooruslikkuse ning esimese armastuse sümboliks. Skandinaavias on priimulaid seostatud ka viljakusjumalanna Freyaga. Keldid pidasid seevastu priimulat oma õrnade ja mahedalt lõhnavate õite tõttu haldjate lilleks. Sageli kutsutakse priimulaid ka kevadlillede kuningannaks.