Lõikelillede paremaks säilitamiseks

Lillede kinkimine on aegade algusest olnud tore traditsioon. Selleks, et lilli vaasis kauem säilitada, panime omalt poolt kirja mõned nipid, mida võiks järgida.

Tehke varrele värske lõige

Lillekimbu saamisel soovitame enne vaasi panemist teha varrele noaga värske, viltune lõige (varre otsast umbes 1 cm). See on oluline selleks, et lilled saaksid võimalikult rohkelt endasse vett imeda. Varte lõikamist tasub korrata iga paari päeva järel.

Lehtede eemaldamine

Soovitame eemaldada varre küljest kõik lehed, mis jääksid muidu vaasis vette. Nii ei lähe lehed vaasis mädanema ning lilled seisavad kauem ilusad.

Vett pange vaasi mõõdukalt

Vett ei tasu kunagi panna vaasi ülemäära palju, aga kindlasti ka mitte nii vähe, et ühel hetkel otsas oleks. Puhas vesi ja pestud vaas on lille kaunina püsimiseks määrava tähendusega. Omalt poolt soovitame kasutada ka lille eluea pikendamiseks lilletoitusid, mida saate lillekauplustest soetada. Lilletoit tuleb korralikult ära segada. Soovitame vett vahetada iga paari päeva järel.

Vee temperatuur

Sõltuvalt lillest, peaks vaasi lastav vesi olema erineva temperatuuriga:

Tulp – külm vesi

Roos – kuum vesi

Nelk – leige vesi

Iiris – külm vesi

Pojeng – kuum vesi

Liilia – leige vesi

Krüsanteem – soe vesi

Segakimp pange pigem leigesse vette.

Lilled püsivad kauem jaheda temperatuuriga ruumis. Vältida tasub ka otsest päikesevalgust ja tuuletõmmet ning küttekehade vahetut lähedust.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Lisa kingitus või kaart
0