Naturaalsed jõulukaunistused

Naturaalsed jõulukaunistused

Juba novembri alguses täituvad kaubanduskeskused ja teised poed suurte koguste jõulukaunistustega – üks uhkem kui teine. On sädelevaid, on sillerdavaid, värvilisi, erikujulisi, vilkuvaid, valik on üüratu.

Jõuluehteid pole muidugi kunagi ka liiati palju, eks? Küll aga on tõusvas trendis naturaalsed, looduslikud jõuluehted. Siinkohal tasuks tutvustada ka taanlaste lemmiksõna eluviisiks – hygge. Tegelikult pärineb sõna hygge üleüldse norra keelest ning tähendab hubasust ja heaolu. 85% taanlastest vastab küsimusele “Mida hygge nende jaoks tähendab” ühesõnaliselt – küünlaid. Hygge peitub atmosfääris ja kogemustes, mitte niivõrd asjades. Parimaks näiteks tuuakse “tuli kaminas, küünlad põlevad, lemmikraamat on käes, mõnus muusika mängib ja ise istud diivanil sooja pleedi all.” Lisaks arvavad taanlased, et loodus on alati hygge ning tubast õdusat hygge’t saab igihaljaste taimede ja nendes peituva elujõu abil alati suurendada.

Sestap on inimesed ka üha enam hakanud skandinaavlaste mõttemaailma austama ja seda omaks võtma ning jõulude ajal oma kodudes järjest rohkem naturaalseid, loodusest pärit kaunistusi kasutama. Toome teieni 8 imeilusat naturaalset jõulukaunistust, mida saate kodus ise teha ning kogu perega loodusest varuma minna.

Oksad jõulupuu asemel
Kui soovite vaheldust jõulupuule, siis tasub seada sammud õue ning korjata sealt mõned raagus oksad. Need võib alati veel omakorda värvda valgeks, hõbedaseks või soovi korral ka kuldseks, kuid naturaalsed oksad on ikka need kõikse ilusamad. Piisab lisada vaid mõni kaunistus, veidike haldjatulesid ning oletegi justkui muinasjutus.

Käbid lauakaunistuseks või jõulupuule ehtena
Käbid on kõige enamlevinud dekoreerimisvahendid, mida lodus meile pakub. Käbid tasub veidi varem valmis varuda, et need toas kuivama pinna. Nii teevad käbid end lahti. Pange käbid mõnele ilusale vaagnale või korvi ning see siis lauale. Käbidest saab ka imelisi ehteid jõulupuu jaoks. Tuleb vaid liimida jupp nööri või niiti käbi külge, soovi korral värvida ning ongi looduslikud ehted valmis.

Rohelus tuppa
Rohelus on üks nendest kujunduselementidest, mis lihtsalt töötab terve aasta vältel. Igihaljad oksad, eukalüpt, mustikavarred ja pohlaoksad on imeline kooslus, millega oma kodu pühadeajal ehtida. Kaunistage nendega ka küünlaid (igasuguste äparduste vältimiseks soovitame siiski kasutada led küünlaid või küülaid mitte põlema panna). Pange eukalüpti, mustika, pukspuu või kuuseoksad ümber küünla, kinnitage see takunööri või jutepaelaga ning imeilus lauakaunistus ongi valmis.

Kuivatatud puuviljad
Puuviljade, näiteks tsitruseliste ja õunte kuivatamine on olnud pühade traditsiooniks juba aastaid. Viilutage puuviljad (eriti ilusad jäävad mandariini või apelsini lõigud) ning asetage need kas ahju või radiaatorile kuivama. Esiteks, see lõhn, millega maja täitub on nii jõulune, teiseks saate klaasjad, omanäolised ning imelised ehted oma kodu kaunistamiseks. Kauni aknadekorsatsiooni saate, kui riputate oksa külge takunööriga erinevatele kõrgustele käbisid ning puuvilju läbisegi.

Looduslik jõulupärg uksele
Unustage kunstpärg sel aastal. Korjake loodusest igihaljaid pärisoksi ning punuge jõulupärg uksele ise. Kuivatatud käbid, puuviljad või marjad on ainult kirsiks tordil nende kaunistamisel. Kuidas pärga valmistada, lugege SIIT. Pärgade pärinemise lugu aga SIIT.

Kasetoht kaunistuseks
Kasetoht käib hygge eluviisiga käsikäes. Seda saab korjata nii loodusest, kui osta ka käsitööpoodidest. Kasetohuga saab kaunistada absoluutselt kõike, eriti ilus jääb, kui lisada seda veidikene lauaseadetele kui mässida nööriga ümber küünla. Kui teil on aga kasehalgusid kuskilt võtta, siis need on ise juba dekoratiivelemendid ilma midagi lisamatagi. Metalse korvi sisse või kamina kõrvale asetatuna on need puhas silmailu.

Ujuvad küünlad
Kui teil on kodus tühje moosipurke, siis need annab ideaalselt ära kasutada ujuvate küünalde valmistamiseks. Pange purki kõigepealt oksi ning marju, seejärel lisage vesi. Osad teeküünlad ujuvad samuti, kuid on olemas ka spetsiaalselsed ujuvküünlad. Selliste kaunistustega on teie lauad koheselt elegantsed ning kaunid!

Okstest ja soolataignast seinakaunistus
Piisab vaid ühest oksast, veidikesest takunöörist ning savimassist (mida müüakse isegi toidupoodides) või soolataignast valmistatud ehetest. See on ideaalne ning lihtne asi, millesse kaasata kogu pere ja väiksemad mudilased. Siduge oksa külge seinale või aknale riputamiseks kinnitusnöör ning lõigake parajad jupid kaunistuste riputamiseks omakorda oksa külge.
Savimassist või soolataignast kaunistusi tehke nagu piparkooke, kuid ärge unustage riputamise jaoks auku sisse tegemast.

Soolataigna retsept:
1 tass soola
2 tassi jahu
1 tass vett
Soolataigna valmistamise juhend:
Sega sool ja jahu kergelt omavahel ning lisa vesi.
Sõtku taigen kokku.
Paksus peaks jääma nagu voolimismass: mitte liiga rabe ega ka liiga kleepuv.
Vajadusel lisa kas jahu või vett.
Küpseta soolataignast vormitud kujusid ahjus 100 kraadi juures 1-1,5 tundi.

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Lisa kingitus või kaart
0